trawnik od A do Z

Zobacz, jak zazwyczaj wygląda zakładanie trawnika z rolki. Tutaj również z instalacją automatycznego nawadniania oraz siatką poziomą przeciwko kretom.

Stan wyjściowy to zbita gliniasta ziemia, zanieczyszczona odpadami budowlanymi. W pierwszej kolejności wykonaliśmy glebogryzowanie terenu. Następnie wykorytowaliśmy teren do głębokości ok.30cm. Ułożono obrzeża z kostki granitowej oddzielające przyszły trawnik od rabaty. Wstępnie ułożyliśmy automatyczne nawodnienie tego trawnika. Osadziliśmy zraszacze prowadząc też instalację pod inne sekcje.

Po zasypaniu nawodnienia, rozplantowaniu ziemi do głębokości ok. 10 cm i zwalcowaniu rozłożyliśmy siatkę zabezpieczającą przed kretami. Później siatka na krety została zasypana ziemią do głębokości ok 2 cm. Po kolejnym walcowaniu ułożyliśmy trawę z rolki. Ułożoną darń również należy zwalcować, by dobrze przylegała do ziemi i szybko związała się z nią korzeniami.

Ostatnim krokiem zakładania trawnika było jego podlanie. Przy okazji wykonaliśmy finalny test pracy systemu automatycznego nawadniania, ustawiliśmy kąty pracy i zasięgi zraszaczy z dyszami MP rotator.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zazwyczaj trawnik z rolki można kłaść do końca października.