Sandomierska 3

Często jest tak, że naszej pracy nikt poza właścicielem posesji i jego gośćmi nigdy nie ujrzy na własne oczy. Pozostaje nam jedynie dokumentacja fotograficzna i własna satysfakcja.

Tu było inaczej, bowiem apartamentowiec, przed którym zlecono nam założyć zieleń znajduje się w centrum Krakowa. Dosłownie obok siedzibę ma Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a naprzeciwko, po drugiej stronie Wisły jest Wzgórze Wawelskie.   Ponadto każdego dnia tysiące samochodów i tłumy pasażerów w autobusach przejeżdżają tuż obok, a w szczycie komunikacyjnym stoją w korku. Mają więc chwilę czasu, by spojrzeć w bok, na zieleń... Dlatego zależało nam, by efekt końcowy był elegancki i gustowny.

Prace realizowaliśmy w maju i czerwcu, momentami przy potwornych upałach. Obejmowały one rozplanowanie ziemi dobrej jakości, niwelacja terenu, układanie obrzeży trawnikowych ekobord, układanie maty ogrodniczej, sadzenie roślin, założenie trawników, ściółkowanie żwirem ozdobnym oraz korą, posadowienie głazów. Zajmujemy się teraz również pielęgnacją.

Jeśli jesteś z Krakowa, rzuć okiem - ul Sandomierska 3, róg z Konopnickiej, jadąc od Ronda Grunwaldzkiego w stronę Jubilata - drugi budynek za Mangghą.