FAQs

Q?

Jestem zainteresowany Waszymi usługami. Kiedy macie wolne terminy?

A.

Staramy się tak planować pracę, by dało się drobne zlecenia wykonywać na bieżąco lub z krótkimi, 1-2 tygodniowymi terminami. Większe realizacje planujemy najchętniej na lato, by wiosną zająć się głównie pielęgnacjami.
Jak w każdej cenionej firmie ogrodniczej, najtrudniej z terminami jest każdej wiosny, kiedy urywają się telefony, klienci umówieni są od zeszłego sezonu, a grafik zapchany jest po brzegi. Dlatego może być ciężko w maju znaleźć termin na maj. Krótsze terminy oczekiwania są w miesiącach wakacyjnych. Jesień, to ponownie dobry czas na zakładanie trawników i całych ogrodów, a czeka się krócej niż wiosną. Także proszę się nie dziwić, ale na dobrą ekipę trzeba czasami poczekać!

Q?

Ile to będzie kosztowało?

A.

To nasze ulubione pytanie, szczególnie gdy pada po 6 sekundach rozmowy telefonicznej. Proszę mieć świadomość, że zrobienie kosztorysu wymaga zadania wielu innych pytań, poznania warunków terenowych, a często spotkania na miejscu przyszłej realizacji. Każdy chce osiągnąć inny efekt, a także stan wyjściowy każdej działki jest inny, dlatego bardzo trudno jest podać koszty od razu. Cenę przybliżoną, „na szybko”, możemy oszacować przy prostych pracach, które da się policzyć za metr bieżący/kwadratowy lub roboczogodziny. Aby prawidłowo sporządzić kosztorys potrzebujemy trochę czasu i pomocy Excela.

Q?

Czy projekt jest gratis?

A.

Nieodpłatnie przyjeżdżamy do klienta na spotkanie konsultacyjne, najlepiej w miejsce realizacji usługi. Wtedy możemy poznać zakres prac i oszacować orientacyjne koszty. Aby wykonać kosztorys założenia ogrodu lub kostki brukowej, potrzebny jest projekt. Jeśli go nie ma, to trzeba taki sporządzić, co wymaga wielu godzin pracy projektanta. Biura projektowe i architekci krajobrazu nie robią tego za darmo. Klienci często chcą ominąć biura i oczekują od firm ogrodniczych darmowego projektu. Jeśli te mówią, że projekt jest gratis, to... tak mówią. A później ukryją ten koszt w innych usługach. Projekt ogrodu, jak i projekt domu musi kosztować, jeśli ma być zrobiony rzetelnie i fachowo.