Zieleń we wnętrzach

Profesjonalnie dobieramy najlepsze gatunki roślin, komponujemy ze stylowymi donicami, sadzimy w optymalnym podłożu, zajmujemy się stałą pielęgnacją lub uczymy obsługi roślin. Zieleń we wnętrzach jest potrzebna!

Większość dnia spędzamy w pomieszczeniach. Beton i szkło, to nie jest naturalne środowisko człowieka. Zieleń we wnętrzach zbliża nas do natury.

zieleń we wnętrzach

Wprowadzenie roślin do wnętrz budynków wpływa jednoznacznie pozytywnie na samopoczucie. Odpowiedni dobór gatunków roślin i donic, by pasowały do wnętrza to klucz do sukcesu.

Żywa zieleń uspokaja, poprawia nastrój, jonizuje powietrze, podnosi komfort pracy i odpoczynku, nadaje elegancji wnętrzom. Dobieramy najlepsze gatunki roślin, komponujemy ze stylowymi donicami, sadzimy w optymalnym podłożu, uczymy obsługi roślin lub zajmujemy się stałą pielęgnacją. Wpuszczamy do wnętrz naturę i życie, naprawiamy powietrze i przestrzeń.

Proponujemy usługi sadzenia i pielęgnowania roślin:

  • w galeriach handlowych
  • w biurach i siedzibach firm
  • w domach i na tarasach
  • w hotelach i spa

Jako alternatywę do tradycyjnej ziemnej uprawy roślin polecamy uprawę hydroponiczną. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość rzadszego podlewania roślin, a dzięki wyeliminowaniu ziemi, pozbywamy się potencjalnych chorób i szkodników.

zieleń we wnętrzach

zieleń we wnetrzach

Jeżeli z jakichś powodów nie można posadzić żywych roślin, w zastępstwie jest sztuczna zieleń. Producenci stale poszerzają wybór roślin i dopracowują je w najdrobniejszych detalach, tak że odróżnić od prawdziwych można je tylko z najbliższej odległości. Minusem takiego rozwiązania jest jednak brak oczyszczania, jonizowania i natleniania powietrza w pomieszczeniu. Sztuczne rośliny spełniają jedynie funkcję dekoracyjną, wymagają okresowego czyszczenia.

Kolejną formą zaproszenia roślin do pomieszczeń, która zyskuje coraz większą popularność są zielone ściany. Nie zajmują tyle miejsca co tradycyjne aranżacje w donicach, świetnie nadają się do oddzielania części pomieszczeń, tłumią hałas i każdorazowo wywołują efekt WOW! 🙂 Tworzy się je doprowadzając system automatycznego podlewania oraz dodatkowe oświetlenie.

Zieleń we wnętrzach najlepiej uzupełnić, poprzez odpowiedni dobór i wkomponowanie roślin w donicach przed głównym wejściem do domu bądź biura. To szalenie istotny element, wywołuje pierwsze wrażenie u gości, a jak wiadomo, można je zrobić tylko raz... Drugim popularnym miejscem dla zieleni są tarasy, na których spędza się przerwy w pracy, wolny czas, bądź zaprasza partnerów biznesowych na rozmowę w przyjemnym otoczeniu.

zieleń we wnętrzach, rośliny przed biurem

zieleń we wnętrzach